У Болгарії на 104-му році життя помер дідусь Добрі

Размещено Фев 16, 2018 в Новости | 0 комментариев

В Болгарии в возрасте 103 лет преставился старец Добри

У болгарському селі Байлово на 104-му році життя помер Добрі Димитров Добрев, відомий як Дідусь Добрі. Як повідомляє офіційний сайт Болгарської Православної Церкви, протягом багатьох років Дідусь Добрі відмовлявся від матеріальних благ, повністю присвятивши себе духовному. За щедрість і аскетизм його називали «святим з Байлово». Добрі Димитров Добрев народився в Байлово в 1914 році, і все життя займався селянською працею. Близько 2000 року він вирішив пожертвувати все своє майно Церкві. Щодня приїжджав на автобусі або йшов пішки в Софію, віддалену від села на 40 км, і збирав біля храмів подаяння. Усі отримані гроші Дідусь Добрі передавав на відновлення храмів та інші потреби, залишаючи собі лише їжу та одяг. З часом він став відомий і шанований не лише в Болгарії, а й за її межами. Похорон Добрі Димитрова Добрева відбудуться 15 лютого. Храм в Байлово, де проходить прощання з ним, відкритий для паломників усю ніч.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ.

Дідусь Добрі віддав на ремонт і відновлення храмів Болгарії більше 80 000 левів з коштів, пожертвуваних йому людьми.

• 2005 — подарував 10 000 левів церкви святих Кирила та Мефодія в селі Байлово.
  • 2007 — дав 25 000 левів на реставрацію і ремонт монастиря і церкви в селі Горно-Камарці.
  • 2008 — дав гроші на ремонт церкви в Калофері.
  • 2009 — дав 35 700 левів (близько 18 250 євро) на ремонт кафедрального собору Святого Олександра Невського, що є найбільшим пожертвуванням від приватної особи за всю столітню історію храму.

Також він оплачував комунальні послуги дитячих будинків.